Apple

Apple, Tarihte Yolculuğa Çıkaran macOS Ekran Koruyucularını Yayınladı

“Baharı getirdik.” sloganıyla gerçekleştirdiği etkinliği geçtiğimiz saatlerde sona eren Apple, yenilikler duyurmaya devam ediyor. Şirket, etkinlik sonrasında yayınlanan macOS 11.3 Beta güncellemesi ile birlikte kullanıcılarına yeni ekran koruyucu seçenekleri sunmakta.

Apple’ın tarihine büyük göndermeler içeren ekran koruyucuları, birçok farklı renk seçeneğine sahipken gerçekleşen etkinlikte tanıtılan iMac’e de çağrışımlar yapmakta. İlerleyen günlerde herkesin kullanımına sunulacak koruyucular şimdiden birçok kişi tarafından beğenilmiş durumda.

Apple Silikonlu Yeni iMac Tanıtıldı: İşte Özellikleri
Detayları Keşfedin

İşte Yeni macOS Ekran Koruyucuları

1984’te tanıtılan ilk Mac modeli Macintosh, Apple ile özdeşleşen el yazısıyla yazılmış bir “Hello” ekranıyla tanınıyordu. Yıllar boyunca bunu sadece 1998’deki iMac G3 tanıtımında kullanan şirket dün gerçekleşen etkinlikte bir kez daha ekrana yer verdi. Şimdi ise “Hello” ekranı farklı tasarımlarla tüm Mac kullanıcılarına sunuluyor.

iMac G3

Birçok farklı renk seçeneğiyle birlikte sunulan ekran koruyucularını kullanmak için Apple’ın tek bir şartı var. macOS 11.3 güncellemesini yapmak olan bu şart nedeniyle koruyucular şimdilik sadece Beta kullanıcıları tarafından ayarlanabiliyor.

Aynı zamanda animasyonlu bir şekilde dönen “Hello” yazısını Mac’in sistem dilinde göstermek de mümkün. Bu da kullanıcıların dilerse “Hello” yerine “Merhaba” görebileceği anlamına geliyor. Benzer şekilde koruyucunun renk seçenekleri arasında yeni iMac’in renklerinin de bulunması koruyucuların iMac’te nasıl görüneceğine dair merakı arttırmakta.

Yeni macOS Ekran Koruyucuları Nasıl Kullanılır

  • macOS 11.3 güncellemesini yapın.
  • Command + Boşluk kısayolu ile Spotlight araması yapın.
  • Aramada “Hello.screen”i aratın.
  • Karşınıza çıkan dosyayı masaüstünüze sürükleyin.
  • Dosyanın adını “Hellocopy.saver” olarak yeniden adlandırın.

Bu işlemlerin ardından içerisinde “Hello” ekran koruyucuları bulunan sistem dosyasını elinizde hazır bir şekilde tutmuş olacaksınız. Sonrasında yapmanız gereken birkaç adım daha bulunuyor.

  • Adını değiştirdiğiniz dosyayı açın.
  • Yönetici parolanızı girerek dosyayı Mac’inize yükleyin.
  • Sistem Tercihleri > Masaüstü ve Ekran > Ekran Koruyucusu yolunu izleyin ve Hello ekran koruyucularını seçin.

Tüm bunların sonrasında “Hello” ekran koruyucularını kullanmaya hazırsınız. Dilerseniz ekran koruyucusu ayarlarından “Hello” yerine “Merhaba” yazmasını da ayarlayabilirsiniz. Tüm Mac kullanıcılarının bu yeni özelliği beğenip beğenmeyeceği şimdilik belirsizken nelerin olacağını macOS 11.3 sürümünün herkese yayınlanması gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler