Pride Edition Apple Watch
Apple

Apple, Sınırlı Sayıdaki Apple Watch Pride Kayışlarını Tanıttı

2016’dan beri her sene tasarımı baştan aşağıya değişen Pride Edition Apple Watch kayışları satışa sunan teknoloji devi Apple, bu senenin özel kayışlarını tanıttı. Yaptığı basın açıklamasında kayışlara özel olarak tasarlanan Pride saat kadranlarını da duyuran şirket, Türkiye dahil birçok ülkede bunları kullanıma sundu.

Tüm bunlarla birlikte Apple, bugünden itibaren alınacak her Pride Edition kayışın LGBTQ+ bireylere olumlu etki yaratmaya çalışan birçok farklı kuruluşa destek sağlayacağını da açıkladı. Tıpkı şirketin HIV/AIDS ile mücadelede yaptığı gibi satın alınan her Pride Edition, bu kuruluşlara katkıda bulunacak.

Apple Müzik

Apple Music’in Yeni Özelliği Spatial Audio Tanıtıldı
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Pride Edition Apple Watch Kayışları ve Saat Kadranları

Bu seneki tasarımlarıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Pride Edition Apple Watch kayışları, iki farklı şekilde kullanıcılara sunuluyor. Bunlardan ilki geçtiğimiz sene duyurulan yeni kayış seçeneği Örgü Solo Loop iken ikincisi ise ilk Apple Watch modelinden beri satışta olan Nike Spor Loop.

  • Pride Edition Apple Watch
  • Pride Edition Apple Watch

Yeni Pride Edition Örgü Solo Loop, teknoloji devi şirketin açıklamalarına göre şimdiye kadarki en renkli Pride Edition kayışı. Birçok farklı rengin birçok farklı LGBTQ+ bireyi temsil ettiğini söyleyen Apple, siyah ve kahverengi detayların HIV/AIDS nedeniyle hayatını kaybetmiş ya da bu hastalıkla hayatını sürdüren bireyleri temsil ettiğini de aktardı.

Tıpkı diğer Örgü Solo Loop kayışları gibi herhangi bir toka veya bağlantı noktası bulunmayan Pride Edition Örgü Solo Loop kayışı, kullanıcıların bilek boylarına göre seçiliyor. 12 farklı boyuttaki kayış böylelikle ek ayarlamaya gerek kalmadan kullanıcıya tam olarak uyabiliyor.

Pride Edition Apple Watch
Pride Edition Örgü Solo Loop | Apple

İkinci Pride Edition kayış seçeneği olan Nike Spor Loop ise, geçtiğimiz sene satışa sunulan kayışla neredeyse aynı. Tasarımsal açıdan büyük bir değişiklik yapmayan Apple ince gökkuşağı detaylarını beyaz kayışın üzerine işlemiş durumda.

Basit bir şekilde takılıp çıkarılabilmesiyle tanınan Pride Edition Nike Spor Loop aynı zamanda teri ve suyu hızlı bir şekilde emmesi sayesinde çoğunlukla tercih ediliyor. Tüm bunların haricinde her iki Pride Edition kayışın kutusunda özel bir değişiklik mevcut.

Pride Edition Apple Watch
Pride Edition Nike Spor Loop | Apple

Geçtiğimiz sene watchOS işletim sistemiyle Apple Watch modellerine NFT desteği getiren Kaliforniyalı şirket, kayışların kutusuna da özel bir NFT eklemesi yapmış durumda. Her iki Pride Edition’u da kutudan çıkardıktan sonra Apple Watch yakınlaştırıldığında otomatik olarak özel Pride Edition saat kadranları kullanıma geçiyor.

Benzer şekilde iOS 14 yüklü bir iPhone da kutulara yaklaştırıldığında Saat uygulaması açılıyor. Nike Spor Loop’un görselinde kullanılan saat kadranı eskisiyle tıpatıp aynıyken Örgü Solo Loop ile gösterilen saat kadranı tamamıyla yeni. Kayışla aynı renklere sahip saat kadranını kullanırken Digital Crown çevirildiğinde renkler de hareket etmeye başlıyor.

Pride Edition Apple Watch

Tüm bunların haricinde Apple, Pride Edition kayışların fiyatını diğer modellerle aynı tuttuğunu da duyurdu. Örgü Solo Loop kayış 899,00 TL’den satıştayken Nike Spor Loop da 399,00 TL’lik fiyat etiketine sahip. Kayışlar hakkında daha fazla bilgi almak için buradan Apple resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
3
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler