Apple

Apple Silikonlu Yeni iMac Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Teknoloji devi Apple, bu akşam gerçekleştirdiği etkinliğinde yeni M1’e sahip iMac serisini tanıttı. Baştan aşağıya yeniden tasarlanan yeni iMac serisi; farklı ekran boyutlarına, ve birçok farklı renk seçeneğine sahip.

Dış tasarımda biraz Mac Pro ile birlikte tanıtılan, Apple’ın monitörü Pro Display XDR’a benzeyen yeni iMac; bir önceki nesle göre tam %85 daha güçlü CPU performansı sunuyor. Ayrıca yeni iMac, bir önceki nesle göre daha farklı ekran boyutlarına sahip.

Apple Etkinliği

Canlı Blog: 20 Nisan Apple Etkinliği
Detayları Keşfedin

İşte Yeni iMac’in Tüm Özellikleri

Yeni iMac serisi, 24 olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip. Ayrıca model, 4.5K çözünürlük sunabiliyor.

İşlemciden bahsedecek olursak yeni iMac’de, Apple’ın Kasım ayında tanıttığı MacBook modellerinde bulunan M1 çipin bir üst sürümü olan M1 çipi kullanılıyor. Yeni iMac modelleri, bir önceki nesle göre tam %85 daha iyi CPU performansı sunarken, 2 kat daha iyi GPU performansı sunuyor.

24 inçlik model, 4’ü düşük güç tüketimi ve 4’i de performans olmak üzere 8 çekirdekli CPU’ya; ve 8 çekirdekli GPU’ya sahip olan M1 işlemcisi ile yapılandırılabiliyor.

Belleğe geçecek olursak yeni iMac’in giriş seviyesi modeli, 8 GB’lık bellek ile geliyor. Depolama alanına gelecek olursak yeni iMac’lerde 256 GB’a kadar yapılandırılabilen SSD depolama bulunuyor.

Fiyata gelecek olursak yeni 24 inçlik iMac’in başlangıç fiyatı, 1.299 dolar olarak belirlenmiş durumda. Yeni iMac serisi, 30 Nisan’da ABD’de satışa çıkacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler