Apple

Apple Seçkin Eğitmenleri ile Gerçekleşecek Yeni Pozitif Teknoloji Etkinliği Duyuruldu

Geçtiğimiz aylarda Apple Seçkin Eğitmenleri’nin (ADE) katılımıyla gerçekleşen Eğitimin Dijital Yolculuğu’nun ilk etkinliği tamamlanmıştı. Apple yetkili satıcısı Pozitif Teknoloji’nin düzenlediği serinin en yeni etkinliği, yaratıcılığı konu ediniyor.

Tamamıyla ücretsiz olan etkinlik, üç gün boyunca devam edecek. Alanında uzman eğitmenlerin katılacağı etkinlikte aynı zamanda 8 farklı seans ile Apple teknolojilerinin eğitimde yaratıcılığı nasıl etkileyebileceği anlatılacak.

Apple Yetkili Satıcısı Pozitif Teknoloji, Yeni Ücretsiz Etkinliğini Duyurdu

Apple Yetkili Satıcısı Pozitif Teknoloji, Eğitim Odaklı Yeni Etkinliğini Duyurdu
Detayları Keşfedin

İşte Beklenen Etkinliğin Programı

Pandemi süreci ile birlikte popülerleşen Zoom platformunda düzenlenecek etkinlik, üç gün boyunca 20.00-21.50 saatleri arasında gerçekleşecek. Apple ile yeni nesil öğrenme sistemini dengelemek üzerine konuşulacak 8 oturumun ilki ise 22 Eylül tarihinde.

Apple teknolojileri ile Blended Öğrenme stilinin nasıl doğru bir şekilde hayata geçirilebileceğine odaklanan ilk oturumda bir ADE olan Serpil Tuti Sarı yer alacak. 21.05’te başlayacak günün ikinci oturumunda ise Atıl Çelik ve Kurtuluş Toptaş katılımcılarla birlikte olacak.

45 dakika boyunca devam edecek oturumun konusu ise bitkiler ve Apple. Bir iPad kullanarak bitkilerin yolculuğunu nasıl kaydedilebileceğine odaklanacak oturumda aynı zamanda bu süreç hakkında sorular da oluşturulacak.

Etkinliğin ikinci gününde ise bizleri Arttırılmış Gerçeklik ile Ders Fikirleri oturumu karşılıyor. Güner Gülen Dalkıran ve Kurtuluş Toptaş’ın birlikte gerçekleştireceği oturumda teknoloji devinin son yıllarda oldukça ilgilendiği Arttırılmış Gerçeklik ile derslerin nasıl daha yaratıcı olabileceği sorusu cevap bulacak.

20.05’te başlayan etkinliğin üçüncü oturumundan sonra ise sıra AR ile Canlanan Hikayeler’e geliyor. Yine Gülen Dalkıran’ın yer alacağı oturumda kendisine Bikem Özdinç Tanrıverdi eşlik edecek. İkili, katılımcılara Keynote ve AR Maker hakkında daha detaylı bilgiler verecek.

Heyecanla beklenen etkinliğin son ve üçüncü gününde ise ilk olarak konu Matematik. Hakkı Özkarakaş ve Uğur Mert ile birlikte gerçekleşecek Sporun Matematiği oturumunda “Filenin Sultanları topa kaç kilometre hızla vuruyor?” gibi eğlenceli sorular cevabını bulacak.

Yine 21.05’te başlayan oturumda ise etkinlikte yer alan 7 Apple Seçkin Eğitmeni, tek bir Zoom toplantısında katılımcılarla bir araya gelecek. Katılımcılar ve ADE’ler arasında Apple teknolojilerin etkili kullanılması hakkında eğlenceli bir kapışma ile etkinlik sona erecek.

Etkinliğe Şimdi Kaydolun

Tamamıyla ücretsiz olan etkinliğe kayıt olmak ise oldukça basit. egitimindijitalyolculugu.com web sayfasını ziyaret ederek hem etkinlik hakkında daha da fazla bilgi alabilir hem de anında kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Zoom toplantılarına katılma gibi detaylar ise mail aracılığıyla ulaştırılıyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler