Apple Store
Apple

Apple, Online Mağazasını Dünya Genelinde Erişime Kapattı

Geçtiğimiz günlerde “Baharı getirdik.” sloganı ile bir etkinlik düzenleyen Apple, tanıttığı yeni cihazlardan bazılarını ön siparişe sunmaya hazırlanıyor. Türkiye’de de hayata geçecek olan ön sipariş uygulamasının yakında başlayacağını belirten adım, geçtiğimiz dakikalarda atıldı.

Teknoloji devi şirket, daha önce gerçekleştirdiği gibi bu ön sipariş döneminde de online mağazasını tüm dünya için erişime kapattı. İnternet üzerinden kendi web sitesi aracılığıyla ürün satışına ara verilirken yine de mağazaya erişmek isteyenler klasikleşen Apple Online Store kapandı sayfasıyla karşılaşıyor.

iOS 15 ile iPhone ve iPad’lere Gelecek İlk Özellikler Sızdırıldı
Detayları Keşfedin

Apple Online Store Ne Zaman Açılacak?

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere gibi ülkeler başta olmak üzere dünyanın birçok farklı noktasında bugün mor renkli iPhone 12’ler ön siparişe açılacak. Türkiye için tarihi henüz daha belli olmayan mor iPhone 12’ler haricindeki diğer cihazların ön sipariş tarihi ise 30 Nisan.

Türkiye için ön sipariş tarihi bilinmeyen mor iPhone 12’lere rağmen Apple Online Store, ülkemiz için de kapalı. Ön siparişin hiç olmadığı ülkelerde de kapanan mağaza için aynı zamanda ikonikleşen dönen Apple logosu sayfası değiştirildi.

Daha önce “Hemen döneceğiz.” ifadesinin yer aldığı sayfada şimdi ise “Hafta sonu yaklaşıyor. Ön sipariş de.” sözleri bulunmakta. Mor iPhone 12’nin ülkemizde bugün ön siparişe açılacak olmamasına rağmen Türkiye sayfasında da böyle bir ifadenin olması dikkatleri üzerine çekti.

Ön siparişlerin haricinde geçtiğimiz günlerde iPad fiyatlarını güncelleyen Apple’ın şimdi ise geri kalan diğer ürünlere zam yapması bekleniyor. Yaklaşık olarak 500 TL boyutundaki artış, Türkiye’nin en pahalı iPad satılan ülkeler arasında yer almasını da sağladı.

Tüm bunların haricinde yayınlanan web sayfasında ön siparişin 15.00’te başladığını belirten bir bölüm de yer almakta. Bu da Apple Online Store’un 15.00’ten itibaren tekrardan kullanıcılarla beraber olacağına işaret ediyor. Fiyat değişikliğinin olup olmayacağını ise mağazanın tekrar açılışı gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler