Apple Müzik
Apple

Apple Music’in Yeni Özelliği Spatial Audio Tanıtıldı

Teknoloji devi Apple, Apple Music’in yeni özelliği olan Spatial Audio’yu tanıttı. Dolby Atmos desteği ile gelen Spatial Audio, kullanıcılara daha iyi kalitede müzikler sunacak. Kayıpsız ses desteği ile de gelen özelliği kullanıcılar, ek bir ücret ödemeden kullanabilecek.

Apple Music kullanıcıları, Dolby Atmos sayesinde müzikleri 3 boyutlu olarak dinleyebilecek. Üstelik kayıpsız ses formatı sayesinde de kullanıcılar, dinlediği müziklerin her ayrıntısını duyabilecek.

Apple Music

Apple’dan Dikkat Çeken Duyuru: “Müzik Sonsuza Kadar Değişiyor”
Detayları Keşfedin

İşte Apple Music’in Yeni Özelliği

Birçok etkinlikte adı geçen Dolby Atmos özelliği, kullanıcıların dinleme deneyimi bir üst seviyeye taşıyor. Şu anda mobil cihazlardan, televizyonlara kadar birçok aygıtta desteklenen Dolby Atmos; kullanıcılara üç boyutlu bir dinleme deneyimi sunuyor.

Kullanıcılar, Dolby Atmos destekli bir içerik dinlediğinde kafasını çevirse bile ses, hep aynı yerden geliyor. Bu da kullanıcılara, o sesi gerçek bir ortamda dinliyormuş hissiyatı veriyor. Dolby Atmos; AirPods’larda, birçok Beats modelinde, Apple TV’lerde, kısacası birçok Apple aygıtında destekleniyor.

Kayıpsız ses özelliği ise kısaca kullanıcıların, müziği daha ayrıntılı bir biçimde dinlemesini sağlıyor. Yeni kayıpsız ses sıkıştırma teknolojisi, bir şarkının orijinal dosya boyutunu küçültürken verinin tamamını mükemmel bir biçimde koruyor.

Apple Music uygulaması

Kayıpsız ve yüksek çözünürlüklü müzik dosyaları, klasik AAC müzik dosyalarına göre çok daha büyük boyutlu dosyalardır. Bu nedenle Apple Music kullanıcıları, bu özelliği isterlerse sadece Wi-Fi ile kullanabiliyor, isterlerse Hücresel Veri ile kullanabiliyor, isterlerse de kapatabiliyorlar.

Apple Music’te “Kayıpsız” olarak işaretlenen müzikler, 48 kHz’e kadar kayıpsız ses sağlıyor. “Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız” olarak işaretlenen müzikler ise ise 48 kHz ile 192 kHz arası kayıpsız ses sağlıyor.

Buna ek olarak her iki özelliği de Apple Music kullanıcıları, Haziran ayından itibaren hiçbir ek ücret ödemeden kullanabilecek. Şu anda şirkete göre Apple Music’te binlerce müzik, bu özellikleri destekliyor. Ancak hangi müziklerin bu özelliği desteklediği; ve ayrıca Türkçe müziklerin bu özellikleri destekleyip, desteklemediği ise henüz şimdilik bilinmiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
3
🥳 HEYECANLI
2
👻 ŞAŞIRTICI
2
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler