Apple Music
Apple

Apple Music Kullanıcılarına Sevindirici Haber

Apple bugün, Apple Music’te bulunan ve konuşma-ses bozuklukları olan gençlere yardımcı olmak için bir program yapılacağını duyurdu. Saylists adlı bu yeni program, özel çalma listelerini içinde bulunduracak. Apple, bugün bu yeni özelliği başlatmak için Warner Music ile ortak çalışacağını duyurdu.

Bu projede, konuşma bozukluğu olan kişilerin telaffuz ederken zorlandığı sesleri daha iyi söyleyebilmesi için özel listeler olacak. Özellik, zorlanılan harfleri tekrarlayan şarkıları belirlemek için özel algoritmalar kullanıyor.

Apple Müzik

Apple Yeniden Herkes için Ücretsiz Apple Music Sunuyor
Detayları Keşfedin

Saylists Algoritması Nasıl Çalışıyor

Raporlara göre, İngiltere’de 12 çocuktan birinin konuşma-ses bozukluğu (SSD) yaşadığı belirtiliyor. Konuşma-ses bozukluğu olan çocuklara, tekrar eden sesleri içeren bazı yollarla yardımcı olunabilir. Apple’da bu yeni özelliğinde bunu yapmayı amaçlıyor.

Saylists Görünümü

Şimdiye kadar, Dua Lipa’dan Don’t Start Now ve Fatboy Slim’den Right Now da dahil olmak üzere tüm çalma listeleri arasından 173 şarkı seçildi. Apple Music, bu algoritmayı kullanarak 70 milyon şarkının sözlerini analiz ederek onları en sık tekrarlayanları seçti.

Kullanıcılar, belirli sesleri sık sık tekrarlayan şarkıların bulunduğu 10 farklı çalma listesinden istediğini dinleyebilecek. Şuanda çalma listelerinde yalnızca İngilizce şarkılar mevcut. Bu özelliği kullanabilmeniz için sadece Apple Saylist ‘i arayın ve müzik uygulamasında çalma listeleri seçeneğine dokunun.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler