Apple

Apple, Merakla Beklenen watchOS 8’i Tanıttı

Apple tarafından her yıl düzenlenen WWDC etkinliği, bu yıl WWDC21 adıyla karşımıza çıktı. Birçok yeni işletim sisteminin tanıtıldığı etkinlik pandemi sebebiyle online olarak düzenlendi.

Online olarak gerçekleşen etkinlikte tanıtılan watchOS 8 hakkında birçok sızıntı ortaya çıkmıştı. Sonunda bu sızıntıların yerini gerçek bilgiler aldı. İşte watchOS 8 işletim sisteminin özellikleri.

Canlı Blog: WWDC21 Keynote
Detayları Keşfedin

İşte watchOS 8’in Özellikleri

Artık Apple Watch’unuza saat yüzü olarak portre fotoğraflarınızı kullanabilirsiniz. Kullanıcılar, bu sayede dilediği saat yüzünü saatlerine uygulayabilecek. Aynı zamanda kan şekeri izleme özelliği de bu güncelleme ile kullanıcılara kavuşacak. Bu da olası sağlık problemlerinden kaçınmaya yardım edecek.

Apple, gün boyunca nefes almanızı sağlayan Nesef uygulamasının bir uzantısı olan yeni bir Mindfulness uygulamasını piyasaya sürüyor. Rahatlamanıza yardımcı olacak yeni animasyonlar ve diğer özellikler ekliyor. Fitness uygulaması, tai chi ve pilates için daha fazla egzersiz türü alıyor. Son olarak Apple Watch’un Sağlık uygulaması, solunum hızınızı açıkça takip edecek ve normal düzeninizin dışındaysa sizi bilgilendirecek.

Diğer bir özellik olan Haritalar menüsü sayesinde de konumuzun haritası, saatinizle ulaşabilir olacak. Bu sayede cep telefonunu açmak gerekmeyecek.

Tüm bu özellikler, Apple’ın bu sene gerçekleştirdiği WWDC21 ektinliğinde tanıtıldı. Bu özelliklerin sonbaharda tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler