Apple

Apple, iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max Modellerini Duyurdu

Apple resmi web sayfasında ve tamamıyla Türkçe bir şekilde Ventence canlı blogunda devam eden Apple Etkinliği’nin sıradaki yeniliği iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max tanıtıldı.

Daha şimdiden en güçlü iPhone modelleri ünvanına sahip iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modelleri, önümüzdeki günlerde yurt dışında satışa çıkacak. 

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max Özellikleri ve Fiyatı

Beraberinde getirdiği yenilikler ile dikkatleri üzerine çeken iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max, sahip olduğu A15 Bionic çipi ile kullanıcılarına sınırları zorlayan bir deneyim vaat ediyor.

A15 çipi ve yeni nesil, Apple imzalı Neural Engine’nin bir araya geldiği aygıtlar, bu sayede %15’e kadar daha hızlı açılan uygulamalar sunabiliyor. 

Halihazırda oldukça güçlü olduğu bilinen iPhone 12 Pro serisinden de hızlı olduğu aktarılan modellerin, bir bilgisayarın gerçekleştirebileceği işlemleri bile kolayca tamamlayabildiği de paylaşılan bilgiler arasında. 

Çoğu bilgisayar modelinden daha hızlı olan iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max, donanımsal gücünün haricinde kamera yenilikleri ile oldukça konuşulacağa benziyor. 

Daha büyük sensörleri ile dikkat çeken kamera modülü; üç kamera, LiDAR sensörü, mikrofon ve flaştan oluşuyor. 15 MP Telefoto, Geniş ve Ultra Geniş kameralar aynı zamanda 4K 60 fps Dolby Vision destekli videolar çekebilmekte. 

Aynı zamanda yeni astronomi fotoğrafları moduyla dikkatleri üzerine çeken iPhone 13 Pro ve Pro Max, LiDAR sensörü ile çok daha iyi portre fotoğraflar elde edebilmeyi mümkün kılıyor. 

Kameralar ve LiDAR sensörünün uyumu sayesinde stüdyo kalitesinde fotoğraflar çekmek çok daha basit bir hale geliyor. Geçtiğimiz yıl en iyi akıllı telefon kamerası ödülüne sahip olan iPhone serisinin yeni modeller ile tekrardan ödülü kazanması muhtemel. 

Yeni nesil aygıtların tasarımına baktığımızda ise iPhone 12 Pro serisinden alışık olduğumuz görünüm tekrardan karşımıza çıkmakta. 

Uzay standartlarındaki paslanmaz çelik, modellerin kenarlarını oluştururken buzlu cam, Ceramic Shield ile güçlendirilmiş bir şekilde arkada yer alıyor. 

iPhone 12 Pro’ya göre büyüklüğü fark edilen kamera modülüne ek olarak Apple logosu da arka tasarımı oluştururken ön kısma baktığımızda ise küçülen çentik karşımıza çıkıyor. 

Ahizenin ekran kenarlarına taşınması ile küçüktülen çentik, ön tasarımda dikkatleri üzerine çekmekte. Ayrıca 6.1 ve 6.7 inçlik Super Retina XDR ekran, 120 Hz akıcılık desteği ile birlikte geliyor. 

Ekranın beraberinde getirdiği tek yenilik ise bununla sınırlı kalmıyor. Apple Watch modellerinden alışık olduğumuz Her Zaman Açık Ekran, ilk kez bir iPhone modelinde bulunuyor. 

Saat, pil durumu gibi gösterebilen Her Zaman Açık Ekran aynı zamanda dilendiği zaman Ayarlar üzerinden kapatılabiliyor. 

Yeni mavi rengi, uzun zaman sonra ilk kez sunulan Rose Gold, Gümüş ve siyah olmak üzere dört farklı renk seçeneği bulunan iPhone 13 Pro ve Pro Max, 1 TB’a kadar yüksektilebilen depolama alanına sahip. 

Yurt dışında 999$’dan başlayan fiyatlardan satışa sunulacak yeni aygıtların Türkiye satış etiketleri hakkında birçok farklı iddia bulunurken hangisinin gerçekleşeceğini zaman gösterecek. 

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler