Apple

Yeni iPad Pro ve iPad mini için İlk Tasarım Bilgileri Sızdırıldı

Apple, ürünleri üzerindeki güncellemeleriyle pandemi süresince yakaladığı satış ivmesini korumayı hedefliyor. Konuyla ilgili olan kişilere göre, yeni nesil iPad Pro 2022’de, iPad mini ise bu yılın sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor.

İddialara göre iPad Pro’daki ana tasarım değişikliği, mevcut alüminyum kasadan cama geçiş olacak. Güncellenen iPad mini’nin ise daha az ekran-kasa oranına sahip olması planlanırken, Ana Ekran butonunun kaldırılması da test edilenler arasında.

WWDC21 Etkinliği Boyunca Neler Tanıtılacak
Detayları Keşfedin

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

Yeni Tasarım, iPad ve iPhone’u Yakınlaştırabilir

Yeni iPad Pro modeli için cam tasarıma geçişin kablosuz şarj dönemini başlatması bekleniyor. Aynı zamanda kullanılan materyaldeki değişiklik iPad’leri, Apple’ın son yıllarda alüminyumdan cama geçiş yaptığı iPhone’lara tasarımsal olarak yaklaştırabilir.

iPad Pro
Alüminyum Tasarım ile iPad Pro | Apple

İlk kez 2017’de kablosuz şarj desteği sunan Apple, geçtiğimiz yıl duyurulan iPhone 12 serisi ile MagSafe’i yeniden tasarlamıştı. Kablosuz şarj dünyası için devrim kabul edilen MagSafe’in yeni cam tasarımlı iPad Pro ile birlikte iPad modellerine gelmesi muhtemel.

Apple, bir sonraki iPad Pro’nun bir parçası olarak, ters kablosuz şarj adı verilen teknolojiyi de denediği düşünülmekte. Bu teknolojinin iPhone’ların veya diğer Apple cihazlarının cihazın arkasına yerleştirerek kablosuz şarj etmelerini sağlaması ihtimaller arasında.

MagSafe Aksesuar
iPhone 12 ve MagSafe

Aynı zamanda Apple, yeni nesil iPad Pro ve iPad mini’ye ek olarak, öğrencilere yönelik giriş seviyesi iPad’inin daha ince bir versiyonu üzerinde çalışıyor olabilir. Bu ürünün, yeni iPad mini ile yaklaşık olarak aynı zamanda, bu yılın sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
9
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler