Apple Etkinliği Apple Park
Apple

Apple Etkinliği ile Tanıtılacak Aygıtlar Ortaya Çıktı

En çok tercih edilen teknoloji şirketlerinden Apple, geçtiğimiz günlerde yeni etkinliğini duyurmuştu. Sadece birkaç gün sonra, 14 Eylül akşamında gerçekleşecek en yeni Apple Etkinliği ile birlikte onlarca yeniliğin ilk kez karşımıza çıkması bekleniyor.

Büyük etkinlik için geri sayım başlamışken tanıtılması muhtemel birçok aygıt sızdırıldı. Apple raporlarında görülen iPhone 13 serisinden Apple Watch Series 7’ye tüm yeniliklerin aynı zamanda beraberinde birçok yeni özelliği getireceği tahmin ediliyor.

Apple Etkinliği

Apple Etkinliği Yeniliklerini Tamamıyla Türkçe Keşfedin
Detayları Keşfedin

Apple Etkinliği’nde Neler Tanıtılacak

Kaliforniya merkezli teknoloji devinin Apple Park’tan canlı bir şekilde gerçekleştireceği en yeni Apple Etkinliği, Türkiye saatiyle 20.00’de başlayacak. Tahminen bir saat uzunluğunda olması beklenen etkinliğin yeniliklerinin ise kısa sürede dikkatleri üzerine çekeceği düşünülüyor.

Apple Etkinliği Apple Park

Yeni iPhone 13 Serisi

2007’de tanıtılan ilk modelinden beri en çok tercih edilen akıllı telefon modellerinden iPhone, bu yıl büyük güncellemeler ile yenilenecek. Tıpkı geçtiğimiz sene olduğu gibi dört farklı modelin; 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max’in bir araya geleceği serinin yurtdışı fiyatlarında ise değişim olmayabilir.

Yurtdışında iPhone 12 serisi ile 13 serisinin fiyatları aynı kalacakken Türkiye’de doların artışı nedeniyle fiyatlarda büyük bir yükseliş tahmin ediliyor. Aynı zamanda çentikli ilk iPhone modeli iPhone X’den beri beklenen küçültülmüş çentik ise bu yılın modelleri ile kullanıcılarla buluşması muhtemel.

Apple iPhone 12 - ile Yeni Yıl için Muhteşem Hediye Fikirlerini Keşfedin
iPhone 12

Apple Watch Series 7

Bu yıl 6. yaşını kutlayacak Apple Watch modelleri, Series 7 ile birlikte ilk kez tasarımsal bir değişikliğe sahip olabilir. 14 Eylül’de tanıtılacak yeni modelin tıpkı iPhone 12’de olduğu gibi sert kenarlar ile birlikte gelmesi yüksek ihtimaller arasında.

Şeker ölçümü gibi yeni sağlık özelliklerini de beraberinde getirmesi beklenen serinin yurtdışı fiyatında yine bir değişiklik beklenmezken ülkemizde 3.799 TL’den başlayan fiyatların 4.300 TL bandına yükseleceği tahmin ediliyor.

Apple Watch Series 7 için Hazırlanan Konsept Tasarım

iPad 9. Nesil ve iPad mini 6. Nesil

Geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleşen Apple Etkinliği’nde tanıtılacağı iddiaları doğru çıkmayan iPad 9. Nesil’in önümüzdeki etkinlikte karşımıza çıkacağı düşünülüyor. iPad Pro ve iPad Air’in uçtan uca ekran tasarımını beraberinde getireceği düşünülen yeni nesil, öğrenciler için uygun fiyatlı bir alternatif olmaya devam edebilir.

Etkinlikte tanıtılması beklenen tek iPad ise bununla sınırlı değil. Oldukça uzun zamandır büyük tasarımsal değişiklikler ile çıkması beklenen iPad mini 6. Nesil, aynı zamanda Bluetooth klavye desteğine ek olarak Apple’ın Smart Keyboard modelleri ile de uyumlu olabilir.

iPad mini 6. Nesil için Hazırlanan Konseptler

AirPods 3. Nesil

2019’dan beri güncellenmeyen orijinal AirPods modelinin 3. Nesil’i Apple Etkinliği’ndeki son yenilik olacağı tahmin ediliyor. Son yıllarda tanıttığı müzik ürünleri ile adından sıkça söz ettiren teknoloji devinin sıradaki hamlesi olduğu düşünülen AirPods 3. Nesil, tıpkı tanıtılacak diğer aygıtlar gibi tasarımsal güncellemeleri beraberinde getirebilir.

AirPods Pro ve orijinal AirPods tasarımlarının uyumuyla yaratılan AirPods 3. Nesil’in silikon kulak uçlarına sahip olmazken AirPods Pro gibi kısa tutma kısımları olması bekleniyor. Fiyat olarak 2.500 TL bandında olacağı tahmin edilen modelin bu etkinlikte de tanıtılmayacağını düşünen kişiler de mevcut.

Merakla Beklenen AirPods 3 Sızdırıldı

Yeniliklerin Tümü Anında Ventence’da

Tıpkı diğer Apple etkinliklerinde olduğu gibi 14 Eylül’deki etkinlikte de Ventence, Etkinliğin Türkçesi ile bu sefer de sizlerle olacak. Salı akşamı 19.50’den itibaren ventence.com’daki yerini alacak canlı bloglama ile yaşananları anlık olarak takip etmeniz mümkün.

Duyurulacak tüm yenilikler aynı zamanda saniyeler içerisinde detaylarıyla birlikte web sayfamızda olacak. Tüm bunlara ek olarak sosyal medya hesaplarımızı da takip ederek gelişmelerin tümünden haberdar olabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler