Apple Dünyanın En Değerli Markası Oldu
Apple

Apple Etkinliği Görselindeki Gizli Detaylar Ortaya Çıktı

Dünyanın en değerli şirketi ünvanını halen dahi elinde tutan Apple, önümüzdeki günlerde yeni aygıtlarını tanıtacağı etkinliğini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 14 Eylül’deki Apple Etkinliği için özel olarak tasarlanan görselde ise birçok farklı gizli detay ortaya çıkmaya başladı.

Apple’ın tanıtacağı yenilikler hakkında verdiği ipuçları olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz etkinlikte fark edilen detayların çoğu doğru tahmin edilmişken benzer bir durumun sıradaki etkinlik için de gerçekleşmesi muhtemel.

Apple, En Yeni Etkinliğini Duyurdu: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

İşte Ortaya Çıkan Gizli Detaylar

Etkinliğe özel hazırlanan görselin Apple’ın alışılan tarzına oldukça uzak olduğu düşünülen bir tasarıma sahip olduğu düşünülüyor. Görsele ek olarak Apple web sayfasında yer alan AR destekli animasyonda da birçok farklı detayın yer almakta.

Yeni Renk Seçenekleri

Teknoloji devi şirketin görselinde birçok farklı renk dikkatleri üzerine çekmekte. Özellikle Apple logosunun çevresindeki açık mavi ve alt taraftaki suya yansıyan altın-pembe karışımı tonların yeni aygıtların renk seçenekleri arasında olması muhtemel.

Apple’ın ortaya çıkan raporlarından sızdırılan bilgilere göre iPhone 13 Pro modelleri, yeni alternatif renkler ile birlikte kullanıma sunulacakken bu renklerden ikisinin görselde görülen mavi ve Rose Gold olarak isimlendirilmesi beklenen rengin olacağı tahmin edilmekte.

iPhone için Her Zaman Açık Ekran

Kaliforniyalı şirketin daha önce de etkinlik görselinde yer verdiği renkleri yeni seçenekler arasında kullanmasının haricinde Her Zaman Açık Ekran’a işaret eden bir detayın da görselde yer aldığı düşünülmekte.

İlk kez 2019’da tanıtılan Apple Watch Series 5 ile birlikte karşımıza çıkan Her Zaman Açık Ekran yeniliğinin, bir süredir iPhone’a gelmesi bekleniyordu. Heyecanla beklenen yeniliğin bu yılın modellerinde karşımıza çıkması muhtemel. Buna işaret eden detay ise, AR destekli animasyonda yer alan ince tarih yazısı. Aynı zamanda Apple logosunun çevresindeki mavi detayın da oldukça ince olması, yeni özelliğe işaret eden bir başka kısım olabilir.

Güncellenen Yeni Düşük Güç Modu

Uzun zamandır iPhone modellerinde yer alan, bu yıl ilk kez iPad’de karşımıza çıkan Düşük Güç Modu’nun geliştirilerek önümüzdeki Apple Etkinliği yenilikleri arasında yer alması bir diğer iddia. Tahminen güneşten yansıdığı düşünülen ışıkların arasında turuncu tonlarının gözlemlenmesi bu iddiayı daha da mümkün hale getirmekte.

Apple aygıtlarında her daim, pil ömrünün korunduğu anlamına gelen turuncu tonlarının tasarlanan görselde görülmesi, yeni özellik için daha şimdiden birçok kişiyi heyecanlandırmaya başlamış durumda.

   

Astronomi Fotoğrafçılığı Modu

iPhone’un güçlü rakiplerinin gökyüzü ve uzay fotoğrafları konusunda oldukça başarılı iken Apple’ın bu yönde bir adım atmaması uzun süredir dikkatleri üzerine çeken bir konu. Önümüzdeki etkinlikte ise bu durumun sona ermesi muhtemel.

Görselin arka planında yer alan tepe ve gökyüzü detaylarının iPhone 13 serisinde yer alacak yeni fotoğraf modu Astro’ya işaret ettiği düşünülüyor. Sızdırılan ismin doğruluğu henüz kesin değilken büyüyecek kamera lenslerinin de yeni moda olanak sağlıyor olabilir.

Uydudan Aygıta Haberleşme Teknolojisi

iPhone 13 serisinin bu yılki son yeniliğinin ise yine gizli detaylarda karşımıza çıkan Uydudan Aygıta Haberleşme Teknolojisi olduğu iddia ediliyor. Görseldeki gökyüzü, bu ihtimali arttırırken LEO Saliliete adındaki yeniliğin iPhone’ların bağlantı hızına katkı sağlayacağı düşünülmekte.

Apple’ın görselinde fark edilen gizli detaylar şimdilik bunlarla sınırlıyken her Apple Etkinliği’nde yaşananları saniyeler içerisinde aktaran Ventence, Etkinliğin Türkçesi ile yeniden sizlerle olacak. Canlı bloglamadan anlık haberlere ve çok daha fazlası ile Etkinliğin Türkçesi’ndeki yerinizi almak için 14 Eylül akşamı Ventence’ı ziyaret etmeniz yeterli.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler