Apple

Apple, En Yeni Türkiye Mağazasını Resmen Duyurdu

Dünyanın en değerli şirketi ünvanını elinde bulunduran Apple, yakında açılışını yapacağı yeni Türkiye mağazasını yaptığı basın açıklaması ile tanıttı. Bir süredir özel bir Apple Store’un İstanbul’da açılacağı iddiaları da böylelikle gerçeklik kazanmış oldu.

Apple Türkiye resmi web sayfasındaki yerini alan mağaza için aynı zamanda Türk bir tasarımcı tarafından özel bir minyatür hazırlanmış durumda. Henüz paylaşılmayan açılış tarihi içinse birçok farklı ihtimal bulunmakta.

Apple Watch Series 7 Fiyatı

Apple Watch Series 7 için Beklenen Türkiye Fiyatı Açıklandı
Detayları Keşfedin

İşte En Yeni Apple Türkiye Mağazasının Konumu

Yaklaşık bir yıl önce, Kaliforniyalı şirketin İstanbul’da yer alan Zorlu Center ve Akasya mağazalarına bir yenisini daha ekleyeceği iddiası ortaya çıkmıştı. Diğer Apple Store’ların haricinde bir cadde mağazası olması beklenen şubenin konumu olarak da Kadıköy tahmin ediliyordu.

Şirket tarafından yapılan en yeni açıklama ise tüm bu ihtimalleri doğrular nitelikte. Mağaza, Apple Store Bağdat Caddesi olarak adlandırılırken teknoloji devi için bu konumun kritik bir önemi bulunuyor.

Sızdırılanlara göre Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük mağazası olacak yeni Apple Store, paylaşılan tanıtım metnine göre tam merkezinde özel bir bahçeye de sahip. Aynı zamanda mağazanın dört veya beş ayrı kattan oluşması tahmin ediliyor.

”İstanbul’un kalbi Bağdat Caddesi’nde çok yakında yeni bir mağaza açıyoruz. Her konuda size yardımcı olacak uzmanlarla buluşacağınız, yeni bilgilerle becerilerinizi geliştireceğiniz, bahçesinde vakit geçirirken ilham alacağınız ve yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız bu üçüncü mağazamızda sizinle ve büyük küçük, uçuk kaçık tüm fikirlerinizle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.”

-Apple, Yeni Türkiye Mağazası Hakkında

Özel Apple Store, Özel Minyatür

Apple Türkiye, Avrupa’nın en büyüğü olacak yeni mağaza için özel bir minyatür çalışması da yaptığını açıkladı. Minyatür için Murat Palta ile çalışan şirket, ortaya çıkan minyatürü açılışa kadar mağazanın çevresinde sergilemekte.

Aynı zamanda minyatürün duvar kağıdına dönüştürülmüş bir hali de Apple web sayfasında paylaşıldı. İndirmek içinse tek yapmanız gereken buradan Apple Store Bağdat Caddesi için oluşturulan sayfayı ziyaret etmek.

Yeni Apple Store İnşaasından

Mağaza için heyecan giderek artarken beklenen açılış tarihi ise henüz netleşmiş değil. Teknoloji devi şirketin açılışı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapacağı konusunda iddialar mevcutken nelerin olacağını ise bir sonraki açıklama gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler