apple dünya günü
Apple

Apple, Dünya Günü için Bağış Kampanyası Başlattı

Apple dün yaptığı paylaşımla, 22 Nisan Dünya Günü için bir bağış programıyla kutlayacağını açıkladı. Şirket, bu programı uzun süredir çevre ile ilgili girişimcilikleri olan Conservation International derneğine bağışlayacak. Program, Apple Pay üzerinden yapılan alışverişlerden bir miktar kesilerek yürütülecek.

Apple, Apple Pay kullanıcılarına gönderdiği bir e-postada, Apple.com, Apple Store uygulaması ve Apple Mağazaları da dahil olmak üzere yapılan her işlem için Conservation International’a,1$ bağışlayacağını açıkladı. Bu işlem 22 Nisan’a kadar devam edecek.

Apple Uptown Store

Türkiye’deki Apple Store’lar Kapanıyor: İşte Sebebi ve Tarihi
Detayları Keşfedin

Apple Dünya Günü için Çalışmalarına Devam Ediyor

1987 yılında kurulan Conservation International, çeşitli çalışmalarla ve şirketlerle işbirliği yaparak çevreyi korumayı amaçlayan bir organizasyondur. Grup, 70’den fazla ülkede altı milyon kilometrekareden fazla kara ve denizin korunmasına yardımcı olmuştur.

Apple Tarafından Gönderilen Mail

Apple, 2018 Dünya Günü programında da Conservation International ile ortaklık kurmuştu.Şirket, GiveBack programı aracılığıyla teslim edilen her cihaz için bağış yapmıştı. Ayrıca, Kolombiya Mangrov ormanlarını ve Kenya’daki mera alanlarını korumak için bir proje üzerinde çalışmıştı.

Son olarak gönderilen posta The Year Earth Changed filminin bağlantısını da içeriyor. David Attenborough tarafından anlatılan film, koronavirüs yasaklarında doğanın yükselişini konu alıyor. Bu film, sadece Apple TV+’de izlenebiliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
10
🥳 HEYECANLI
10
👻 ŞAŞIRTICI
10
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

1 Comment

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler