AirTags
Apple

Apple, AirTags’i Doğrulayan Uygulamasını Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde 45. yaşını dolduran Kaliforniyalı teknoloji şirketi Apple, sadece birkaç saat önce yeni bir uygulama yayınladı. Find My Certification Asst. adındaki uygulama, bir süredir tanıtılması heyecanla beklenen konum takip cihazı AirTags’in yolda olduğunu adeta doğruluyor.

Yeni uygulama her ne kadar Geliştirici Araçları kategorisinde yayınlansa da daha şimdiden Apple’ın AirTags’i duyuracağını ortaya çıkarmış durumda. Daha önce iOS kodlarında görülen ikonların tümü ise bu uygulamada mevcut. Aynı zamanda Find My Certification Asst. AirTags ile ilgili birçok farklı bilgiyi de sunmakta.

AirTags ile Gelmesi Beklenen Nesneler Özelliği Ortaya Çıktı

AirTags ile Gelmesi Beklenen Nesneler Özelliği Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

AirTags’i Doğrulayan Uygulama Ne İşe Yarıyor

Sadece 5,2 MB’lık düşük bir boyuta sahip olan Find My Certification Asst., geliştiricilerin üçüncü parti konum takip cihazlarını kullanarak yeni uygulama ve sistemler üretmesini kolaylaştırıyor. Tıpkı Bul uygulamasındaki Nesneler özelliği gibi AirTags’i doğrulayan uygulama cihaz hakkında ilk olarak satışta olacağı ülkeler bilgisini vermekte.

AirTags
Apple’ın AirTags Patenti

Türkiye dahil birçok farklı ülkede yayınlanan uygulama, bununla birlikte AirTags’in satışta olacağı ülkeleri gösterdiği düşünülüyor. Amerika, İngiltere, Fransa gibi dünya ülkelerinin yanında yer alan Türkiye ismi de AirTags cihazıyla ülkemizde de karşılaşabileceğimiz ihtimalini yükseltmekte.

Ayrıca Apple uygulama ile birlikte MFi Program adı verilen bir sistemi de hayata geçiriyor. Find My Certification Asst.’in App Store açıklamasında yer alan bağlantı, programın web sayfasına yönlendirirken sayfa ile birlikte AirTags’in MFi desteğine sahip olacağı da neredeyse kesinleşmiş durumda.

AirTags için Yaratılan Konsept Tasarım

Tüm bunlar şimdilik halen birer iddiadan ibaretken nelerin olacağını ise önümüzdeki Apple etkinlikleri gösterecek. AirTags tanıtımının Haziran ayındaki WWDC21 etkinliğinde olması pek muhtemel değilken Apple’ın cihazı etkinlik olmadan duyuracağını düşünenler de bulunmakta.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler