Dijital Yaşam

Android 12 ile PlayStation 5 Özelliği Telefonlara Geliyor

GoogleAndroid 12 ile birlikte içerisinde yeni bir tasarımın da bulunduğu bir dizi büyük değişikliğe imza atıyor. Bunlardan birisi için de Google, kısa süre önce bir mobil oyun geliştirici konferansına ev sahipliği yaptı ve “indirirken oyna” özelliğini duyurdu.

Bu özellik, mobil oyun oynama şeklinizi değiştirebileceği için Android 12‘nin şimdiye kadarki en kullanışlı özelliklerden biri olarak görülüyor.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

Artık Beklemeye Gerek Kalmayacak

Android 12’nin bu özelliği, bir oyunu indirmeye devam ederken oynamanıza izin veriyor, böylece denemek için bir oyunun tam olarak yüklenmesini beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

Dosya boyutları oldukça büyük olduğu için Google Play’deki en iyi oyunlardan bazılarının indirilmesi biraz zaman alabiliyor. Hatta aynı anda birden fazla uygulama indiriyorsanız bu işlem bir hayli yavaş ilerliyor. Yeni özellik sayesinde ise size oyun yüklenmeden önce oyunu oynama şansı sunulmuş oluyor.

Bu, aslında PS4 ve PS5 konsollarında daha önceden aşina olduğumuz bir özellik. Ayrıca Sony’nin oyun konsolları da oyunun tamamı indirilmeden oynanmasına izin veriyor.

Karşınızda PlayStation 5 ve Öne Çıkan Özellikleri!

Tüm oyunlar bu yeni Android 12 özelliğini desteklemeyebilir. Ancak büyük oyunların çoğunun bu yöntemi kullanmaya başlayacağı düşünülüyor.

Android 12‘nin büyük olasılıkla yılın sonuna doğru yaygın hale geleceği tahmin ediliyor, bu nedenle akıllı telefonunuz uygunsa, bu yıl veya gelecek yıl bu özellikten yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler