Dijital Yaşam

Android 12, Bilgisayarlarda Bulunan Bir Özellik ile Gelebilir

Bir süredir gelen iddalara göre Google, bir süredir yeni Android 12 sürümü üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Android 12‘nin oyuncuları sevindirecek özellikleri ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Google’ın Windows ve macOS’de bulunan bir özelliği Android’e getirmeyi amaçladığı ortaya çıktı.

Aktarılan bilgilere göre güncelleme, çöp kutusu özelliği ile gelecek. Google I/O 2021 etkinliğinde tanıtılması beklenen Android 12 ile birlikte gelecek olan çöp kutusu özelliği, Google Files uygulamasında bulunacak. Ayrıca özelliğe dair ekran görüntüleri de yayınlanmış durumda.

Android

Android 12, Oyuncuların Seveceği Bir Özellik ile Gelebilir
Detayları Keşfedin

İşte Android 12’deki Çöp Kutusu Özelliği

Google’ın dosya yöneticisi Google Files‘a gelecek olan özellik, tıpkı Windows ve macOS’deki gibi bir dosyayı sildiğinizde 30 gün içerisinde geri döndürmenizi sağlayacak. Kullanıcıların çöp kutusunun ne kadar alan kapladığını görebilmek için ise uygulamanın içerisindeki Ayarlar bölümünden Depolama’yı seçmeleri gerekecek.

Kullanıcılar, uygulama içerisindeki Depolama bölümünden; çöp kutusunun ne kadar alan kapladığını görebilecek, ve çöp kutusunu tek tıkla boşaltabilecek.

Bu özelliğin, Google’ın geliştirici etkinliği I/O 2021‘de tanıtılması beklenen Android 12 ile birlikte; Google Files’a eklenmesi tahmin ediliyor. Ancak muhtemelen, özellik yayınlandıktan sonra da eski Android sürümlerinde de kullanılabilecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler