amazon
Dijital Yaşam

Amazon, Whole Foods’ta El Okutarak Ödeme Dönemini Başlattı

Ünlü şirket Amazon, bazı Whole Foods mağazalarındaki ödeme yöntemini değiştiriyor. Yeni sistemde, müşteriler sadece ellerini okutarak ödeme yapabilecek. Bugün şirket, Seattle’daki Whole Foods mağazalarından birine avuç içi tarayıcıları getireceğini duyurdu.

Önümüzdeki aylarda Seattle bölgesindeki sekiz Whole Foods mağazasında yeni ödeme sistemi uygulanacak. Müşteriler, artık karta ya da paraya dokunmadan ücretlerini ödeyebilecek. Bu temassız ödeme yöntemi için, müşterilerin sadece ellerini tarayıcının üzerinde tutmaları yeterli olacak.

Amazon Prime Gaming

Amazon Prime Gaming’in Bir Sonraki Ücretsiz Oyunları Belli Oldu
Detayları Keşfedin

Whole Foods’ta Ödeme Yapmanın Yeni Yolu

Ünlü şirket ilk test çalışmasının ardından diğer mağazalarında da kullanılabilirliği arttıracak. Hizmeti kullanmak için, müşteriler ilk olarak Whole Foods’a avuç içi izlerini kaydetmek için kredi veya banka kartı bilgilerini verecekler. Bir sonraki işlemlerinde nakit, çek veya başka bir kredi kartı gibi farklı bir ödeme yöntemi de kullanabilirler.

Ayrıca bu yeni teknoloji, işçi istihdamını ortadan kaldırmanın bir yolu olarak görüldüğü için eleştirildi. Fakat Whole Foods, bu yeni sistemin işçiler üzerinde herhangi bir etkisi olmayacağını söyledi. Çünkü bu sistem ek bir ödeme seçeneği olacak. İsteyen müşteriler kartla ya da nakitle ödeme yapmaya devam edecek.

Bu tür yenilikler şirket için alışılmadık bir durum değil çünkü daha önce de Amazon One adlı sistemi Go ve Go Grocery mağazalarında denemişti. Bu sistemde müşteriler, istedikleri ürünleri seçtikten sonra kasada beklemeden çıkıp gidebiliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
2
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler