Eero
Aygıtlar

Amazon Eero, Wi-Fi 6 Destekli Yönlendiricileri Çıkıyor!

Amazon şirketinin sahibi olduğu Eero, yeni Wi-Fi Mesh ürününü çıkarmaya hazırlanıyor. Wi-Fi 6 teknolojisine sahip bağlantı yönlendiricisinin 2020 yılının son aylarında satışa sunulması planlanıyor. Yüksek maliyete sahip Mesh ürünlerine göre daha uygun fiyatlı olacağı tahmin edilen ürün, 3 farklı bant seçeneğine sahip olacak.

Wi-Fi Mesh Nedir?

Mesh, çok katlı evlere,ofislere veya geniş alanlara bağlantı sorunu yaşamadan Wi-Fi hizmeti vermek için geliştirilmiş yönlendirici ve dağıtıcıdan oluşan bir settir. Diğer yönlendiricilerden farkı ise, farklı cihazlara geçiş yapılırken bağlantı kopması yaşanmamasıdır. Daha hızlı sinyal iletimine sahip olan Mesh ürünleri, yüksek üretim ve teknoloji maliyetleri nedeniyle fiyatları da genel olarak diğer yönlendiriciler bakımından yüksektir. Ancak çok katlı evler ve ofislerde yaşanan sinyal kaybının en başarılı sorun gidericisidir.

Amazon’un akıllı ev ürünleri üreticisinin ilk kez piyasaya süreceği Wi-Fi yönlendirici serisi olacak Eero 6 ve 6 Pro Extender ürünleri, tri-band teknolojisi ile aynı anda çok sayıda cihaza yüksek hızda ve aynı güçte veri iletimi yapabilecek. Bu sayede şirket içerisindeki bağlantı problemlerinin önüne geçilecek. Eero, pahalı Wi-Fi 6 teknolojisinin yanı sıra yine genel olarak kişisel kullanımlar için pahalı olan Mesh sistemini bir araya getirecek. Yüksek maliyetli olmalarına rağmen ürün için piyasadaki rakiplerine oranla çok daha uygun fiyata satışa çıkacağı söylentileri devam ediyor.

Eero Pro 6

Henüz satış fiyatı ve çıkış tarihi konusunda kesin bir bilgi bulunmamakla beraber Eero, yeni nesil akıllı ürünlerini duyuracağı bir lansman düzenlemeyi planlıyor. Bu lansmandan sonra daha detaylı bilgilerin belli olmasının yüksek ihtimali olduğu düşünülüyor. Resmi duyuruların ilerleyen tarihlerde yapılması bekleniyor.

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/9/14/21435872/amazon-eero-wi-fi-6-router-gateway-extender

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler