Dijital Yaşam

Akbank, Sistemlerdeki Soruna Dair İlk Açıklamayı Yapıldı

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biri Akbank, 26 saati aşkın süredir tüm sistemlerinde tarihi bir sorun yaşıyor. Çözümlenemeyen sorunlar, dikkatleri üzerine çekerken şirketten ilk resmi açıklama geldi.

Kullanıcılarına “vefat ettiklerini” belirten bir uyarı dahi gönderen Akbank sistemlerindeki sorun ile ilgili detaylı açıklama yapılmazken birçok kişi halen tepkili durumda.

AKBANK ÇÖKTÜ

Akbank Sistemleri Çöktü: İşte Detaylar
Detayları Keşfedin

İşte Akbank Tarafından Gelen İlk Resmi Bilgiler

Geçtiğimiz dakikalarda yayınlanan basın açıklaması ile ilk resmi bilgileri yayınlayan Akbank, tüm bu sorunların ana bilgisayarlardan kaynaklandığını aktarmakta.

Ana bilgisayarlardaki sorunlarla ilgili detaylı bir bilgi verilmezken Akbank ve kendisine bağlı olan tüm sistemlerin tamamıyla düzeltildiği vurgulanıyor.

8 Haziran tarihinden itibaren sabah 09.00 ve akşam 19.00 saat aralığında kesintisiz hizmet verileceğini ifade eden Akbank tüm bunlara ek olarak müşterileri için aldıkları önlemleri de duyurdu.

Sorunların başladığı 6 Temmuz tarihinde son ödeme tarihi dolan ekstrelerin ertelenmesi başta olmak üzere kademeli çalışma saati sistemine geçiş yapmak gibi birçok farklı önlem aldığını aktaran Akbank, tüm bunları web sitesinde yayınladı.

Sistemlerinde tekrar bir arıza meydana gelip gelmeyeceği belirsizken birçok kişi aniden yüklenme sonucu tekrar sorunlar meydana gelebileceğini düşünmekte. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler