Dizüstü Bilgisayar
Aygıtlar

5.500 TL ile Alabileceğiniz En İyi 5 Dizüstü Bilgisayar

Hem işin hem okulun online olarak uzaktan gerçekleştiği bu dönemde, doğal olarak herkes için bilgisayar ihtiyacı doğdu. Teknik özelliklerin çok fazla çeşitlilik gösterdiği bilgisayar piyasasında, satın alma kararı vermek kimi zaman oldukça zor bir süreç olabiliyor. Bu yazımızda, ₺5.500 bütçe ile alabileceğiniz 5 adet dizüstü bilgisayar tavsiyesi veriyoruz.

Dizüstü Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Detayları Keşfedin

Lenovo IdeaPad 3

Güçlü Ryzen 7 3700U işlemcisi ile öne çıkan bu model, performansı ile kullanıcıları üzmeyecek bir cihaz. Cihazda güçlü işlemciye eşlik eden 8GB RAM ve 512GB SSD bulunmakta. 15.6 inç boyutundaki cihazın tek bir dezavantajı var, o da Windows 10’un kurulu olarak gelmemesi. Fakat Windows 10 kurulduktan sonra, günlük işlerinizi rahatlıkla görebileceğiniz kapasitede bir cihaz.

Acer Aspire 3

İkinci sırada, yine Ryzen 7 3700U işlemcili bir model yer alıyor. Bu model de güçlü işlemcisi sayesinde uzun yıllar boyunca yavaşlamadan günlük işlerinizi görebileceğiniz bir model. Fakat Windows 10 ne yazık ki bu modelde de kurulu olarak gelmiyor. 15.6 inç boyutundaki cihazın RAM kapasitesi 8GB, SSD kapasitesi ise 512GB.

Dizüstü Bilgisayar

Asus D515DA

Bu model Windows 10 ile birlikte geliyor. İşlemcisi Ryzen 5 3500U olan cihazın, performans konusunda rakiplerinden pek geride kalmadığını söyleyebiliriz. Oldukça güçlü bir işlemci olan Ryzen 5 3500U, günlük işler için ideal performansa sahip. Cihazda 8GB RAM ve 256GB SSD yer alıyor. SSD kapasitesi, çok miktarda dosya depolayan kullanıcılar için yetersiz olabilir. Cihazın boyutu ise 15.6 inç.

Dizüstü Bilgisayar

Lenovo IdeaPad 5

Listenin ilk 14 inç boyutlu modelinde Intel Core i5 1135G7 işlemci bulunmakta. Intel’in en son nesil Tiger Lake serisine ait olan işlemci, oldukça az güç tüketmesi sayesinde uzun bir batarya ömrü sunuyor. Fakat performanstan da taviz vermiyor ve günlük işler için fazlasıyla yeterli. Cihazda 8GB RAM ve 256GB SSD bulunmakta. SSD kapasitesi bu modelde de kimi kullanıcılar için yetersiz olabilir. Windows 10 ise ne yazık ki kurulu olarak gelmiyor.

Dizüstü Bilgisayar

Dell Vostro 3400

Listenin son modeli de Intel Core i5 1135G7 işlemciye ve 14 inç boyuta sahip. Bu model, 1TB Harddisk’i ile listedeki diğer modellerden ayrılıyor. Üstelik cihaz 256GB SSD’ye de sahip. Bu sayede çok miktarda dosya depolayan kullanıcılar için oldukça ideal bir model. Cihazın işlemcisi ise günlük işlerde kullanıcıları üzmeyecek cinsten. Windows 10 bulunmayan modelde 8GB RAM yer alıyor.

Dizüstü Bilgisayar

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler