Honda, Civic'in yeni nesil hatchback versiyonunu duyurdu. Yenilenen Civic, kullanıcılara keyifli bir sürüş deneyimi vaat ediyor.
Otomobil

Yeni Honda Civic Hatchback Duyuruldu: İşte Detaylar

Japon otomotiv devi Honda, hayranlarının uzun süredir beklediği Honda Civic Hatchback’i duyurdu. Yeni Honda Civic Hatchback, sedan model ile benzer bir yapıya sahip. Ancak aracın daha kısa bir gövde ve daha yüksek bir dingil açıklığı ile gelmesi, onu abisi Honda Civic Sedan’dan ayırıyor.

Yeni Civic Hatchback, yeni motor ve tasarım çizgileri ile hatchback tercih edeceklerin dikkatini çekmeyi hedefliyor. Ayrıca Bose ses sistemi, 10,2 inçe kadar olan dijital gösterge ekranı ve e:HEV teknolojisini barındıran araç, Civic hayranlarının ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

Dacia Duster Yenileniyor: İşte Detaylar
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Honda Civic Hatchback’in Tüm Detayları

Yeni Honda Civic Hatchback, Honda’nın ‘Elektrikli Vizyon Stratejisi’ kapsamında hibrit motor ile geliyor. Honda’nın e:HEV (hibrit elektrikli araç) olarak adlandırdığı bu teknoloji ile aracın daha verimli yakıt tüketimine sahip olması ve doğaya daha az zarar vermesi hedeflenmiş. Hibrit motorun yanı sıra aracın 2.0 litrelik veya 1.5 litrelik motor seçenekleri ile de bulunuyor.

Yenilenen Civic’in arka tarafına baktığımızda abisi Civic Sedan modelinin bagajının sadeleştirilmiş halini görüyoruz. Araba, sedan modelinden farklı olarak ters ‘V’ şeklindeki LED stop farlar yerine yan ‘U’ stopları kullanıyor.

Araç; LX, Sport ve EX-L modellerde 7 inç eğlence ekranı ile gelirken; Sport Touring modelinde ise eğlence ekranı 9 inç büyüklüğüne ulaşıyor ve 10,2 inç büyüklüğünde bir dijital gösterge ekranına kavuşuyor. Ayrıca yenilenen Civic’te, Apple CarPlay ve Android Auto desteği, kablosuz telefon şarjı12 hoparlörlü Bose ses sistemi de bulunuyor.

Toplam 170 ülkede 27 milyondan fazla satışı gerçekleşen yeni Civic Hatchback modeli Eylül ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Civic Hatchback’in Türkiye pazarına ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
3
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler