Dijital Yaşam

2020 Tokyo Olimpiyatları Nasıl İzlenir

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle etkinlik geçtiğimiz yıl yapılamamıştı. Bu yüzden “Yarını Keşfet” sloganıyla gerçekleştirilecek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları, 2021 değil 2020 ibaresine sahip.

Ancak hala salgın devam ettiği için seyircisiz olarak düzenlenecek büyük spor etkinliği, Türkiye’de de canlı yayınlanıyor olacak. Türkiye saatiyle 14.00’te açılış töreniyle başlayacak büyük etkinlik TRT SPOR ve TRT SPOR Yıldız’dan canlı takip edilebilecek.

blutv

Haftanın Öne Çıkan BluTV Filmleri
Detayları Keşfedin

Türkiye’den 108 Sporcu

TRT SPOR mobil uygulamaları sayesinde kişiler, 206 ülke adına 11 binden fazla sporcunun madalya için ter dökeceği etkinliği gittikleri her yerde izleyebilecek. Tabii ki bu TRT’nin yayınları Türkçe bilgilendirme ile yapılıyor olacak. Türkçe içerik istemeyenler için başka spor firmalarının da geniş yayın seçenekleri bulunuyor.

Her yıl milyonlarca elektronik ürün çöp oluyor ve bu elektronik ürünlerde birçok değerli maden kullanılıyor. Bunları geri dönüştürmek için 2017 Nisan ve 2019 Mart ayları arasında Japonya’da bağışlanan ufak elektronik ürünlerden hazırlanan  “altın, gümüş ve bronz” madalyalar, oldukça dikkat çekmişti. Bu “geri dönüşüm” akımı sonrasında 2020 Tokyo Olimpiyat oyunlarına için de kullanıldı.

Teknik olarak paylaşılan bilgilere göre mühendisler, atık elektronik ürünlerden 32 kg altın, 3.500 kg gümüş ve 2.200 kg bronz çıkarmayı başarmış. Bunun için 78 tondan fazla elektronik ürünü geri dönüştüren ekip, burada tam 6.2 milyon cep telefonunu parçalamış.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler